x

SAĞLIK TURİZMİNİN KALBİ ALANYA’DA ATMAYA DEVAM EDECEK

TURSAF 2. OLAĞAN GENEL KURULU 27 MART 2021 Tarihinde Gerçekleştirildi

Türkiye Sağlık Turizmi Dernekleri Federasyonu (TURSAF) başkanı Dr. Tevfik YAZAN güven tazeledi.

Merkezi Alanya’da bulunan ve 2017 yılında kurulan TURSAF, ikinci genel kurulunu 27 Mart 2021 tarihinde geniş katılımla gerçekleştirdi. Federasyon genel merkezinin olduğu Alanya’da gerçekleştirilen genel kurula, federasyonun üyesi, Türkiye’nin 15 farklı bölgesinde faaliyet yürüten sağlık turizmi dernek başkanları ve temsilcileri katıldı.

Protokol katılımı ve basının da yoğun ilgisi ile, “Alanya” temalı yapılan açılış konuşmalarını müteakip, geçmiş dönem çalışmalarının sunumu ile başladı.

Genel kurula, yönetim kurulu çalışmaları ile ilgili bilgi veren Federasyon başkanı Dr.Tevfik YAZAN, ilki 2017 yılında gerçekleştirilen genel kurulun ikincisini pandemi nedeniyle bugüne kadar yapamadıklarını anımsattı. Amaçlarının sağlık turizmi sektöründe derneklerin ve dolayısıyla federasyonun işlevselliğinin yaygınlaştırılması olduğunu belirten YAZAN  “Bu konuda ilgili Bakanlıklarla da bir dizi temasta bulunduk, yakın zamanda neticelerini almaya başlamayı umuyoruz” dedi.

Genel kurula katılan konuşmacılar TURSAF‘ın faaliyetlerine olan güven ve desteklerini ifade ederek  başarılarının devamı konusunda iyi dileklerini belirttiler.

Dr. Tevfik YAZAN, tek aday olarak girdiği seçim sonucunda başkan olarak güven tazeledi. Yapılan oylama sonucunda üyeler oybirliği ile YAZAN ve ekibini 3 yıllığına göreve getirdi.

Federasyonun faaliyetlerinin yaygınlaştırılması ve işlevselliğin arttırılması amacıyla yeni dönem çalışmalar planlanırken, yeni üyeliklerin kolaylaştırılması için çeşitli düzenlemeler gerçekleştirildi. Böylece federasyon üyeliği konusunda sağlık turizmi derneklerinin, Federasyon çatısı altına girebilmeleri kolaylaştırılarak cazip hale getirildi.